960523 tasvibeh kamaarbande sabz

به گزارش کارگروه کمربند سبز مهندسان مشاور خودآوند و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه کمربند سبز تهران در شورا اظهار داشت:

 تصویب لایحه کمربند سبز از گسترش شهرک های اقماری و اتصال آنها به حریم شهر تهران جلوگیری می کند و ضرورت دارد تا هرچه سریعتر تصویب شود که فرصت از دست نرود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران احمد دنیامالی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در جریان سیصدوشصت و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به لایحه کمربند سبز اظهار کرد: این لایحه هم اکنون در کمیسیون‌های شورا در دست بررسی است.
وی افزود: موضوع کمربند سبز در شهر تهران به دو الی سه دهه گذشته برمی گردد و موضوع حائز اهمیتی است و این لایحه می‌تواند در اجرای طرح کمربند سبز در شهر تهران مؤثر باشد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا تاکید کرد: البته لایحه کمربند سبز پس تصحیح و تصویب باید در شورای عالی شهرسازی نیز به تصویب برسد.
دنیامالی در ادامه خاطر نشان ساخت: با تصویب لایحه کمربند سبز می‌توان از فشار شهرک‌های اطراف تهران و به خصوص مناطق ۱۸، ۱۹ و ۲۰ جلوگیری کرد و در صورتی که این اقدام انجام نشود و به تعویق بیفتد در آینده شهر تهران به شهرک‌های اطراف متصل خواهد شد.
دنیامالی با ابراز امیدواری از بررسی این لایحه در مدت باقی مانده شورا خواستار پیگیری این موضوع از سوی کمیسیون شهرسازی و معماری شد.